Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581
Dostosowanie stron do smartfonów i tabletów - barlew.pl Dostosowanie stron do smartfonów i tabletów - barlew.pl
16 kwietnia 2015 admin

Dostosowanie stron do smartfonów i tabletów

Czy strona internetowa musi być dostosowana do wyświetlania na komórkach i tabletach?

Tak!

Dlaczego?

Oto oficjalne stanowisko firmy Google:

Od 21 kwietnia wyszukiwarka Google zwiększa znaczenie dostosowania do komórek jako sygnału rankingowego. Upewnij się, że Twoje witryny są gotowe na tę zmianę, wykonując test optymalizacji mobilnej. 

 Zmiana dotyczy wszystkich wyszukiwarek na telefony komórkowe we wszystkich językach na całym świecie i będzie miała znaczny wpływ na wyniki wyszukiwania Google. Użytkownikom łatwiej będzie uzyskać trafne, wysokiej jakości wyniki wyszukiwania zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

Należy z powyższego wnosić, że strony, które są przystosowane do urządzeń mobilnych (mobile friendly) będą przez Google preferowane.

Już od jakiegoś czasu strony te są oznaczane w wynikach wyszukiwania poprzez dodanie informacji o tym, że są przyjazne dla urządzeń mobilnych.

dopasowanie stron do komórek

Strony dopasowane do urządzeń mobilnych są w wyszukiwaniach Google oznaczane w specjalny sposób.

 

Poza tym, jeśli jeszcze ktoś zastanawia się czy dostosowanie wyświetlania Twojej strony do urządzeń mobilnych jest koniecznością, to niech zastanowi się ile razy dziennie korzysta z telefonu do wyświetlania różnych treści w internecie. Dodatkowo, przypomnijcie sobie jak frustrujące jest przeglądanie stron internetowych niedopasowanych do rozmiaru ekranu smartfona – drobne literki, kłopoty z trafieniem palcem w link itp.

Nie ma się co dłużej zastanawiać! Dzisiaj to jest konieczność!

Jak sprawdzić czy moja strona jest dopasowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych?

Nic łatwiejszego! Wystarczy kliknąć w ten link, a następnie wpisać adres strony, którą chcemy przeanalizować.

Jeśli wynik testu jest pozytywny powinniście zobaczyć coś takiego:

jak sprawdzić czy strona jest responsywna

Jeśli wynik testu będzie negatywny, to powinniście jak najszybciej przystąpić do przebudowania swojej witryny, aby nie stracić ruchu, który będzie generowany z wyszukiwarki.

Chętnie pomożemy w stworzeniu tzw. strony responsywnej (responsive), czyli takiej, która zmienia swój układ, gdy jest otwierana na urządzeniu mobilnym.

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

Tagged: , , , , ,