23 listopada 2014 admin

Nowa Huta – Magya

Nowa Huta – perła socrealizmu – już od jakiegoś czasu przestała być synonimem robotniczego miasta i staje się coraz prężniej działającym ośrodkiem kulturalnym, biznesowym i rekreacyjnym. Wszystko to za sprawą szeregu inwestycji, które są obecnie realizowane, oraz które zaplanowano na następne lata.

Niewątpliwie najbardziej spektakularną z nich jest projekt „Kraków Nowa Huta Przyszłości”, który zakłada rewitalizację terenów poprzemysłowych na obszarze, uwaga, 585 ha! Projekt obejmuje powstanie właściwie nowego miasta z wydzieloną strefą ekonomiczną, gdzie rozwijany ma być biznes oparty o technologie innowacyjne, a także nowe ośrodki rekreacyjne i kulturalne. Idea piękna – trzymam kciuki za powodzenie.

Nowa Huta, która od wielu już lat jest stałym punktem na mapie atrakcji turystycznych Krakowa i oferuje odwiedzającym zupełnie inne doznania, aniżeli te, które znamy z centrum Krakowa. Budząca kontrowersyjne opinie architektura socrealistyczna – dzisiaj mająca charakter zabytkowy – tworzy tutaj zupełnie wyjątkowy klimat. Trzeba także nadmienić, że Nowa Huta w swym urbanistycznym zamyśle była i jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym, które nawet teraz, po kilkudziesięciu latach, wytrzymuje próbę czasu, i co by nie mówić o Nowej Hucie, to życie tutaj pod wieloma względami jest wygodniejsze (i tańsze) niż w centrum Krakowa.

Jeśli więc odwiedzicie Kraków i zostanie Wam trochę wolnego czasu, to szczerze polecam krótki wypad do Nowej Huty. Miejsce pod wieloma względami wyjątkowe. Przy okazji, dla szukających innych, może trochę nietypowych miejsc w Krakowie, godnym polecenia jest targ staroci „Pod Halą” przy Grzegórzeckiej, o którym pisałem tutaj.

Plenery Nowej Huty, a dokładnie Placu Centralnego, posłużyły jako tło do sesji zdjęciowej firmy Magya. Na zdjęciach torebka-kuferek Natalya.

Nowa Huta - plac Centralny

Plac Centralny - Nowa Huta

Nowa Huta - zdjęcia

W Nowej Hucie

W Nowej Hucie na placu Centralnym

Nowa Huta miejsce wyjątkowe

Magya Nowej Huty

Ze spaceru po placu Centralnym w Nowej Hucie. Na zdjęciach torebka – kuferek Natalya

Tagged: , , ,